Op woensdag 30 augustus kwamen ruim 75 vrijwilligers van Actief in je Buurt samen voor een gezellige en inspirerende middag in het Vijverpark. Met een Italiaanse lunch werd stilgestaan bij hun inzet voor Papendrecht.
Actief in je Buurt telt inmiddels 140 vrijwilligers. Zij zijn actief als begeleiders van kookgroepen, beheerders van buurtkastjes, gangmakers van Lief & Leedstraten en bij activiteiten van PuurPapendrecht. Samen zorgen zij voor meer verbinding in de buurt met 47 Lief & Leedstraten, 21 buurtkastjes, 5 kooklocaties en een online buurtplatform met ruim 2200 gebruikers.
Tijdens de vrijwilligersdag stond vooral één thema centraal: aandacht geven. Na de lunch gingen de vrijwilligers creatief aan de slag met de Hartenlijn van 100. Ze maakten kleurrijke harten met mooie teksten, tekeningen en versieringen. Deze harten vormen samen een slinger die in de Week tegen Eenzaamheid van 25 september t/m 1 oktober in de bibliotheek van Papendrecht komt te hangen. Bezoekers mogen er een hart meenemen en zo een klein gebaar van aandacht ontvangen.
Naast de Hartenlijn organiseren de vrijwilligers in die week ook extra activiteiten in de buurten, zoals gezamenlijke maaltijden, straatactiviteiten en ontmoetingsmomenten. Alles met hetzelfde doel: laten zien dat een klein gebaar het verschil kan maken. Een kaartje, een praatje, een uitnodiging voor koffie – het zorgt ervoor dat mensen zich gezien voelen. En dát is precies waar Actief in je Buurt voor staat: samen zorgen voor meer buurtgeluk.