Op 18 en 19 april 2020 vindt de Nationale Bijentelling plaats. Kom ook in actie voor de wilde bij en help de bij te beschermen. Kijk op https://www.nationalebijentelling.nl/
Om je op weg te helpen delen we komende weken berichten over de wilde bij.
Het aantal wilde bijen gaat hard achteruit!
Er zijn minder wilde bijen omdat er minder bloemen zijn. Omdat we door de coronacrisis zoveel mogelijk thuis blijven, zijn veel mensen de tuin aan het bijwerken of het balkon aan het opvrolijken. Een mooie gelegenheid om ook iets goeds voor de wilde bijen te doen. Het zijn de superbestuivers en ze steken niet! Een honing bij kan wel steken.
Help met suikerwater, bloemen en bollen
Als je een uitgehongerde bij ziet kan je al helpen door suikerwater. Doe wat suiker en water (verhouding 1:1) in een potje met gaten in het deksel en draag zo bij! Op de lange termijn helpen bloemen en bollen beter. Daar houden de bijen namelijk echt van.
Help jij mee Papendrecht nog bij-vriendelijker te maken? #DraagBIJ